Questing

Polecane książki
Katalog on-line

Abonament na szczęście - recital piosenek Agnieszki Osieckiej podczas Nocy Bibliotek

Aktualności » Abonament na szczęście - recital piosenek Agnieszki Osieckiej podczas Nocy Bibliotek

Noc Bibliotek została zainicjowana w 2015 roku jako ogólnopolska akcja promująca czytanie poprzez promocję bibliotek ‒ najbardziej dostępnych instytucji kultury z ofertą dla mieszkańców w każdym wieku, których zasoby warto poznać i z nich korzystać. Jednego dnia biblioteki publiczne, szkolne, pedagogiczne i inne w całej Polsce otwierają się po zmroku i zapraszają do odwiedzin. 

Akcję zainicjowało, organizuje, koordynuje i promuje Centrum Edukacji Obywatelskiej przy wsparciu współorganizatorów: Instytutu Książki, Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom, Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, licznych partnerów i patronów medialnych oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W tym roku hasłem przewodnim Nocy Bibliotek było „Znajdźmy wspólny język”. Biblioteka jest takim miejscem, w którym na jednej półce stoją obok siebie Adam Mickiewicz i Kazimierz Brodziński, Artur Górski i Stanisław Przybyszewski, Zbigniew Herbert i Czesław Miłosz – przedstawiciele najbardziej znanych sporów o wizję sztuki. Tuż obok Raskolnikow dyskutuje z Sonią, a Cześnik z Rejentem. A że muzyka łagodzi obyczaje i że  bardziej niż słowa, potrafi być sposobem porozumiewania się i wyrażania uczuć, to  odnaleźli wspólny język i posłuchali z publicznością. 

Agnieszka Dulęba-Kasza w towarzystwie Artura Kowalskiego i Tomasza Ratajczaka przypomniała takie hity jak: „Małgośka”, „Niech żyje bal”, „Wsiąść do pociągu” czy „Sing, sing”. Nie zabrakło radości i wzruszeń. 

Autor:Monika Piłka

 
 
  • Dodaj link do:
  • www.wykop.pl
  • www.facebook.com