Questing

Polecane książki
Katalog on-line

Mała Książka - Wielki Człowiek - czas START!

Aktualności » Mała Książka - Wielki Człowiek - czas START!

Co należy zrobić, aby odebrać DARMOWĄ książkę dla swojego dziecka?

Wystarczy przyjść z trzylatkiem i zapisać go do Biblioteki. Podczas zapisu dzieci otrzymają "Kartę Małego Czytelnika", na którą będą wklejać kolejne naklejki otrzymane za wizytę w bibliotece. Po zebraniu przez dziecko 10 naklejek, mały czytelnik otrzyma pamiątkowy dyplom.

 

Kampania społeczna "Mała Książka - Wielki Cżłowiek" przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Instytut Książki wraz z bibliotekami publicznymi chce poprzez tę kampanię zachęcić rodziców do czytania i częstych odwiedzin w bibliotece.

 

W książce znajdziemy utwory takich autorów jak: Anna Kamieńska, Wanda Chotomska, Danuta Wawiłow, Ludwik Jerzy Kern, Ewa Szelburg-Zarembina, Jan Brzechwa i inni. Okładka przygotowana została w dwóch wersjach: dla chłopca i dla dziewczynki. W skład "wyprawki czytelniczej" wchodzi też broszura dla rodziców "Książką połączeni" ukazująca nieocenioną rolę książek w rozwoju dziecka i praktyczne wskazówki, skąd czerpać wiedzę o wartościowej literaturze dziecięcej. 

Autor:Monika Piłka
 
  • Dodaj link do:
  • www.wykop.pl
  • www.facebook.com