Questing

Polecane książki
Katalog on-line

Nigdy nie jest za wcześnie...

Aktualności » Nigdy nie jest za wcześnie...

 

Badania naukowe potwierdzają, że jednym z najpotężniejszych czynników rozwoju dziecka jest głośne czytanie, które rozwija język, pamięć i wyobraźnię, uczy myślenia i koncentracji, przynosi ogromną wiedzę, rozbudza zainteresowania. Czytanie buduje więź między rodzicem i dzieckiem, jest znakomitym sposobem na budowanie mocnego systemu wartości dziecka i kształtuje jego wrażliwość moralną.

Najlepszym czasem, by je zacząć głośno czytać dziecku jest dzień jego narodzin. Pierwsze dwa lata życia mają zasadnicze znaczenie w rozwoju umiejętności językowych dziecka. Od tego, ile słów usłyszy i pozna mały człowiek przez pierwsze dwa lata życia, ile będzie miał okazji do uczenia się języka w bezpośrednim kontakcie z dorosłą osobą, która mówi do niego i zachęca do rozmowy, czyta mu, bawi się z nim i objaśnia mu świat, będzie zależeć jego inteligencja, poczucie bezpieczeństwa, zdolność budowania więzi, jego przyszłe osiągnięcia szkolne i umiejętności społeczne.

                Chocka biblioteka poprzez akcję „Nigdy nie jest za wcześnie…”zachęca rodziców, by zapisywali swoje dzieci do biblioteki już od dnia narodzin do 3 roku życia. Każdy „mały czytelnik” otrzymuje od Biblioteki prezent-książeczkę, a rodzic ulotkę informacyjną o korzyściach głośnego czytania.

Autor:Monika Piłka
 
  • Dodaj link do:
  • www.wykop.pl
  • www.facebook.com